ABD’deki Türklerden Başkan Biden’a Mektup

Türk-Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesi (TASC), ABD Başkanı Joe Biden’a yazdığı mektupta, Temsilciler Meclisi üyeleri Christoper Smith ve Lloyd Doggett’in Türkiye hakkında yürüttüğü dezenformasyon kampanyasına karşı yanıt verdi.

TASC, bu iki Temsilcinin Türkiye’yi yanlış bilgilerle hedef aldığını belirterek, 300’den fazla Temsilcinin dezenformasyon kampanyasına destek vermediğini vurguladı.

Mektupta, Türkiye’nin Avrupa Konseyi ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi üyesi olduğu, NATO’nun ikinci en büyük ordusuna sahip olduğu ve dünya genelinde en fazla mülteciye ev sahipliği yaptığı gibi uluslararası başarıları detaylandırıldı. Ayrıca, Türkiye’nin insani yardım misyonlarındaki lider rolü ve FETÖ ile mücadelesi öne çıkarıldı.

Türk-Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesi ve Dışişleri Bakanı Hakan Fidan

MEKTUPTAKİ FETÖ DETAYLARI

FETÖ’nün ABD demokrasisi için tehlikeli bir yapı oluşturduğuna ve bazı okullarının hala açık olmasının bu tehlikeyi artırdığına dikkat çeken TASC, Smith’in FETÖ’yü çarpıtarak sunduğu bilgilerin yanlış olduğunu belirtti.

Mektupta, “Amerikan halkı için 6 Ocak Kongre baskını neyse, Türk halkı için de 15 Temmuz aynı şeydir” ifadelerine yer verildi.

Mektupta, FETÖ’nün Yahudi karşıtlığı gibi çarpık görüşleri kınanarak, ABD liderlerine itidalli davranma çağrısı yapıldı.

Son olarak, TASC mektubunda, ABD liderlerinin ve Temsilciler Meclisi üyelerinin FETÖ’nün etkilerinden uzak durarak adil bir tutum sergilemesi gerektiğini vurguladı. “Hiçbir Temsilciler Meclisi üyesi ya da ABD lideri, Gülen Kültü’nün çarpık yolundan gitmek zorunda hissetmemeli” ifadeleriyle, daha dengeli bir yaklaşım çağrısı yapıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir